İSTANBUL AKVARYUM
Cumartesi günü Aycan&Turgut ve biz, kızıma karne hediyesi olarak Florya'daki akvaryuma gittik. Daha önce Bayrampaşa'da ki akvaryumu gezmiştik. Fakat burası çok daha büyük. Çok kalabalık değildi, rahatça gezebildik. Giriş ücreti kişi başı 29TL, 3 kişilik aile 68TL. Öncelikle akvaryumla ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum, sonra resimlerle başbaşa bırakıyorum sizi. Flaşlı fotoğraf çekmek yasak, bu yüzden resimler istediğim gibi değil ama napalım.

İstanbul Akvaryum Florya sahilinde, Atatürk Deniz Köşkü'ne komşu 100 dönüm büyüklüğünde bir arazi üzerine inşa edilmiştir. 22 bin metrekarelik 2 katlı yerleşime sahip akvaryumda 6.800 metreküp su alma kapasitene sahip 64 adet su tankı bulunmaktadır. Akvaryumda coğrafi bir rota gözetilerek 16 farklı tema uygulanmıştır.Bunun yanı sıra akvaryum kompleksi içinde bir de yapay yağmur ormanı dekoru bulunmaktadır. Burada deniz canlıların yanı sıra tropik bölgelere özgü sürüngen ve kemirgenlere de yer alıyor.  Uygulanan her tema, o bölgeyi yansıtan coğrafi, tarihî, kültürel ve görsel öğelerle dekore edilmiştir. Akvaryumda yer alan temalı bölümler şunlardır:

Karadeniz, İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Ege, Süvayş Kanalı, Kızıldeniz, Küresel Isınma, Akdeniz, Cebelitarık Boğazı, Doğu Atlantik(batık gemi), Orta Atlantik, Batı Atlantik, Panama Kanalı, Pasifik, Nautilus (denizaltı), Yağmur Ormanı4 yorum:

aycan dedi ki...

Çok güzel ve keyifli bir hafta sonuydu,okullar tatil alın çocuklarınızı götürün hem eğlensinler hem öğrensinler
sevgiler

reklamilanver.blogspot.com dedi ki...

Merhaba; Blog sayfanızı ilgiyle takip ediyoruz. Türkiyenin en görsel Reklam sitesi tekrar açıldı.. Ücretsiz Reklam Vermek, Sitenizi tanıtmak, ziyaretçilerinizi artırmak istiyorsanız işte size büyük fırsat.. Hemen sayfamıza girip ücretsiz reklam isteğinde bulunun. Reklam bannerlerinize kadar biz hazırlıyor, Ana sayfamızda yayınlıyor ve reklamlarda sitenize linkler veriyoruz hemde tamamen ücretsiz.. Bizi Takip Edin http://reklamilanver.blogspot.com/

ömür inandı dedi ki...

cok güzel fotoğraflar:)takipteyim bende beklerim
omurinandi.blogspot.com

İlknur Şenel dedi ki...

çok güzel , bana da beklerim.Sevgiler